* Ma 2024. április 16., kedd, Csongor napja van. Holnap Rudolf napja lesz.
* Címlap* Partnerkereső* Bejelentkezés* Szerzői Jogok* Adatvédelem* Impresszum

Szókereső

RSS

Hirdetések.

Látogatók

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter- Ma227
mod_vvisit_counter- Tegnap247
mod_vvisit_counter- A héten474
mod_vvisit_counter- A hónapban2507
mod_vvisit_counter- Összesen1119495
Designed by:
Antioxidánsok a bőrrák ellen...
Vitassuk meg a fórumon... hivatkozz a cikk címére ! Vissza a szépségápolás cikklistához...

Antioxidánsok a bőrrák ellen
Új kutatások bizonyítják, hogy antioxidánsokkal a bőrrák kialakulásának kockázata csökkenthető. Az E- és C-vitaminban gazdag antioxidánsok csökkentik a leégés tüneteit, valamint a timin-dimerek előfordulását. Ahhoz, hogy jobban megértsük, mi köze van a bőrráknak a napsütéshez, tudnunk kell, mik azok a timin-dimerek.
A timin egy, a DNS-en előforduló bázispár. A timin-dimer ugyanazon szálon elhelyezkedő szomszédos timinek között UV-sugárzás hatására alakul ki, és a DNS-szál kissé meghajlik. A test erre persze azonnal válaszol, mégpedig úgy, hogy a két, egymásba kapcsolódott timint újra szétválasztja, ennek során azonban nagy a lehetőség a mutációra, ezek között pedig lehet jó néhány rákos elváltozás is.



Az antioxidánsok szervezetünkbe juttatásának legjobb módja, ha nagyon sok antioxidáns tartalmú táplálékot fogyasztunk, mint például sötétzöld és narancssárga színű zöldségek, gránátalma vagy a fekete ribizli vagy a kókusz. De magas a zöld tea  antioxidáns tartalma is.

 


 

Nagyon sok fűszer is tartalmaz olyan erős antioxidánsokat, amik enyhítik a leégés okozta bőrbántalmakat és a timin-dimerek létrejöttét. A fűszerekben lévő antioxidánsok a gyulladások és a szabadgyökök számának csökkentésével segítenek megelőzni a bőrrákot. Használjunk az ételek elkészítéséhez bátran gyömbért, ami a vastagbélrák kockázatát is csökkenti, kurkumát, fahéjat, bazsalikomot, szerecsendiót, oregánót, szegfűszeget és kakukkfüvet!

Amiatt nem kell aggódnunk, hogy a főzés hatására eltűnnek a fűszerek áldásos hatásai: 10 percig, 180 fokon készítve az ételeinket nem veszítenek jó tulajdonságaikból, sőt a szerencsdió antioxidáns tulajdonságát felerősíti a főzés!

Azt persze tudnunk kell, hogy ezekkel az antioxidánsokkal csak megelőzni tudjuk a timin-dimerek kialakulását, gyógyítani már nem! Valamint az antioxidánsok nem helyettesítik a napvédő krémeket, amiket mindig használnunk kell, ha 15 percnél hosszabb ideig tartózkodunk a napon! A napszúrástól szintén nem védenek meg, így kalapot, sapkát, kendőt mindig viseljünk, ha kimegyünk a napra! 
A mára mindenhol elterjedt és jól ismert kellemes, egzotikus ízű fűszer, a fahéj, a fahéjfa kérgének köszönhető. A fahéj fája Sri Lankában őshonos, közepes nagyságú örökzöld.

A fahéjnak különös jelentőséget tulajdonítottak már évezredekkel ezelőtt is: a Bibliából tudhatjuk, hogy Mózes a szent olaj elkészítéséhez fahéjat használt. A legenda szerint pedig Nero egy év fahéjtermését füstölte el felesége temetésénél.

A kínaiak már évezredekkel ezelőtt használták különböző betegségek gyógyítására. Friss kutatásokkal most bebizonyították, hogy a hivatalosan Cinnamomum zeylanicum-nak nevezett fahéj valóban jótékony hatással van a vércukor- és a koleszterinszintre.


A United States Department of Agriculture (USDA) számos, embereken végzett kutatás eredményéről számolt be. A jelentésekből kiderül, hogy napi fél teáskanál fahéj kifejezetten jótékony hatással van a vércukorszintre. A fahéj ugyanis megerősíti szervezetünk azon képességét, hogy a már megtermelt inzulint használni tudja, különösen az izomszövetekben.

Emellett azt is felfedezték, hogy a fahéj a koleszterinszintre is hatással van: csökkenti az LDL, azaz a „rossz koleszterin” szintjét.

A fahéj mindezeken kívül enyhíti a bélgörcsöket, segíti az étel emésztőrendszerben való mozgását, az izmokra pedig lazító hatással van. A népszerűségéhez az is hozzájárul, hogy enyhíti a menstruációs görcsöket is.

A másik jelentős tulajdonsága antibakteriális hatása. Különösen hasznos a belekben lévő baktériumokkal elleni harcban.

A fahéj a mindennapi étkezésünk része kellene, hogy legyen - állítja A. Kahn kutató, aki a fahéj vércukorszintre tett hatásait vizsgálta.

A fahéjból készült illóolaj allergénként hathat a bőrre és a nyálkahártyára, ezért terhesség idején kifejezetten ellen javalt a használata!

Vizes kivonatát gyomor- és nyombélfekély kezelésére, étvágytalanság és enyhe fáradtság esetén is alkalmazhatjuk.

Külsőleg használhatjuk izomgörcsök- és gyulladás csökkentésére, valamint ízületi és idegfájdalmak csillapítására.

forrás: fitway.hu 2009.08.09.
másodközlés engedéllyel

 

Hirdetés ..

noknegyvenfelett WQW webkatalógus Linkgyűjtemény és RSS gyűjtemény www Weblink Linkgyűjtemény, Linkek
LinkBank anti spam MEGAPORT
ADP linkek - linkkatalógus Kötelező biztosítás Linkelő linkkatalógus PageRanker Katalógus társkereső WQW Webkatalógus WorldDirect Weblinkkatalógus autóbérlés
Kék Linktár Big Generation linktár Tonebox.net linkgyűjtemény Szolgáltatás linkgyűjtemény Linkkatalógus Seobaglyak Linkeskedjunk linkkatalógus Portal.hu
Sajtok Világa
Google PageRank