Kozmetikus
A tavasszal jellemző, szélsőséges időjárás tovább károsíthatja a bőrt. Az egyre erősödő napsugárzás pedig előhozza a szeplőket, s a fényérzékenyek kisebb-nagyobb barna foltjait. A legelső teendő a szakszerű, kozmetikus által végzett arctisztítás. Fontos, hogy évente legalább kétszer - tavasszal és ősszel - még azok is elmenjenek kozmetikai kezelésre, akik egyébként ritkán járnak szakemberhez.
Az ilyen kezelés során számos olyan eljárás is segíti a bőr regenerálódását, amelyre az otthoni ápolás közben nincs lehetőség. A jól eltalált arctisztító, legyen bár szappan, lemosó, krém, úgy tisztít, hogy utána bőrünk feszes, se nem száraz, se nem zsíros. A szeles tavaszi reggeleken különösen fontos, hogy mosakodás után bekrémezzük arcunkat, kezünket a bőrtípusnak megfelelő hidratálókrémmel. Lényeges az is, hogy bőrünket szoktassuk hozzá az egyre erősödő napfényhez. A fényvédő krémek használatát ezért kellő időben el kell kezdeni.
Óvjuk a szem környékét!
Mivel a szem körüli bőr nagyon érzékeny terület, így ez a rész télen hamarabb kiszárad, és gyorsabban ráncosodik. Tipp: Ez ellen anynyit tehetünk, hogy minden reggel és este szemránckrémet használunk.
Óvatosan a nappal
Ha síelni megyünk, vagy csak egyszerűen kirándulunk egyet a téli napsütésben, lényeges, hogy védjük a bőrünket a naptól. Tipp: Indulás előtt legalább fél órával kenjük be az arcunkat magas faktorszámú naptejjel.
Vérpezsdítő masszázs
Ha átfagytak a lábujjaink, egy gyógynövényes masszázzsal felmelegíthetjük a merev végtagunkat. Dörzsöljük át a lábfejünket, a lábujjakat és a talpunkat a krémmel, és húzzunk fel egy vastag pamutzoknit. Tipp: Arra figyeljünk, hogy olyan krémet válasszunk, amely vérkeringés-serkentő, mint például a kámfor-, a gyömbér- vagy a rozmaringolaj.
Lazító lábfürdő
Rendkívül jót tesz a fáradt lábnak egy kellemes, langyos, negyedórás lábfürdő. Áztatás után töröljük szárazra a lábunkat, és alaposan krémezzük be. Tipp: Tehetünk az edénybe rozmaring vagy paprikakivonatot, amely fokozza a vérkeringést.
Egészséges tincsek
Télen a hajunk száraz, fénytelen és töredezett lehet. A száraz tincsek ellen fejbőrünk fagygyútermeléssel reagál, emiatt a hajtő zsírossá válhat. Tipp: Lehetőleg ne mossunk naponta hajat, és rendszeresen ápoljuk a megfelelő hajpakolással a tincsek töredezett végeit.
Szépítő ételek
Kerülhet az arcra epres, uborkás, meggyes, barackos, almás, ribizlis és dinynyés bőrápoló, a szezonnak megfelelően. A friss, zamatos gyümölcs és zöldség hidratálja, táplálja és megnyugtatja a bőrt. Arcra kenhetők viszont csak akkor lesznek, ha tejjel, tejföllel vagy túróval pépesítjük.
A házi készítmények alkalmazását mindig beszéljük meg kozmetikussal vagy végezzünk bőrpróbát a felkar belső részén. Csakis alaposan megmosott gyümölccsel, higiénikus eszközökkel dolgozzunk. A kikeverésre használt edény, üvegcse, kanál, kés és spatula szintén legyen ragyogóan tiszta.
- Lehetőleg üveg- vagy porcelántálkában keverjük ki a pépet. Kis adagot készítsünk, és ne tároljuk soha a maradékot.
Nem csak a bőrre, a hajra is jótékony hatású a déligyümölcs. A lédús citrom és a narancs hidratálja a fejbőrt. A citrom leszűrt leve fixálja, keményíti a frissen mosott hajat formázás előtt. Könnyen fésülhető és fényes lesz tőle a frizura. Ha a samponhoz vagy a balzsamhoz kevés kókusztejet öntünk, lágyító és tápláló hatása kiválóan érvényesül.
Vitaminkúra éhgyomorra
Akkor hasznosul igazán a gyümölcsök vitamintartalma, ha étkezés előtt, éhgyomorra fogyasztjuk. Védik a bőrt a károsodásoktól, fokozzák a szervezet ellenálló képességét. Kiváló bőrápoló az olívaolajban érlelt jázminszirom. A megmosott sziromlevelekre annyi olajat öntsünk, hogy ellepje. Zárható üvegben, napos helyen érleljük, négy-öt napig. Leszűrve használjuk.
|